advertentie

Ik bepaal zelf wel wanneer het mijn tijd is

Alhoewel deze website voornamelijk gericht is op hoe je je leven meer kleur kunt geven door leuke dingen te doen en aandacht te geven aan dat wat echt belangrijk voor je is, vraag ik vandaag graag en met overtuiging jouw aandacht voor het initiatief “Uit vrije wil”.

“Uit vrije wil” is het initiatief van een groep Nederlanders, waaronder Mies Bouwman, Paul van Vliet, Hedy d’Ancona, Frits Bolkestein en anderen, die het mogelijk wil maken dat aan oude mensen die hun leven voltooid achten en waardig wensen te sterven, op hun uitdrukkelijk verzoek hulp mag worden geboden. Dat mag nu niet, dat is strafbaar.

Het gaat in wezen om het recht op zelfbeschikking. Het initiatief staat op het standpunt dat ouderen zelf mogen bepalen wanneer zij hun leven voltooid achten en dat zij in dat geval om deskundige, zorgvuldige en toetsbare stervenshulp mogen vragen.

Om dit onderwerp op de politieke agenda te krijgen is het Burgerinitiatief voltooid leven gestart. Een burgerinitiatief is een voorstel aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Tweede Kamer is verplicht een dergelijk voorstel te behandelen als het wordt ondersteund door ten minste 40.000 Nederlandse burgers. Je begrijpt het al, daar is ook jouw steun voor nodig.

Ik vind dat je alles uit je leven moet halen. Maar ik kan me ook heel goed voorstellen dat je daar op enig moment, hopelijk in de verre verre toekomst, klaar mee bent. Dat je alles hebt gezien en gedaan en dat je er simpelweg klaar mee bent. Dan moet je de keus en de middelen hebben om aan die wens tot een waardig einde invulling te geven. Dat vind ik. wat vind jij?

Kijk voor meer informatie op de officiele website van dit initiatief: www.uitvrijewil.nu of volg deze link om rechtstreeks jouw steun te betuigen.

Deel dit bericht
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Google Plus
  • Hyves
  • Add to favorites
  • RSS

Andere interessante bijdragen:
Langer leven in een groene omgeving
The ultimatum game
Een momentje geluk
Gelukkig door op te ruimen
Drink kraanwater!

1 comment to Ik bepaal zelf wel wanneer het mijn tijd is

  • Als je dan toch besluit om euthenasie te plegen is dit een hele mooie tip.
    Op http://www.mailfromheaven.eu kun je gratis alles regelen voor als je er niet meer bent. Je kunt er je wensenlijst invullen en al je liefdevolle herinneringen bewaren en automatisch laten bezorgen nadat je er niet meer bent. Wel zo praktisch.

Reageer